İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Bilet iptali durumunda ceza kuralları:
 
Bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında tercih ettiğiniz uçuş için sitemizde yer alan “Uçuş kuralları” bölümünde iptal, iade ve değişlik kuralları mevcuttur.
 
Her hava yolunun, her farklı fiyatı için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili farklı uygulamaları olduğundan biletinizi satın almadan önce bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz.
 
Hava yolları, değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde, güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin hava yolu tarafından geç bildirilmesinden www.cypfelix.com sitesi sorumlu olmamaktadır.
 
 
Biletin iptali:
 
Bilet satın alma işlemlerinin web sitemizden yapılması halinde, info@cypfelix.com mail adresine bildirimde bulunarak veya ilgili hava yolunun çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.
 
İptal İadesi:
 
Bilet iptal işleminizi ilgili hava yolu çağrı merkezinden yaptırdıysanız, yine info@cypfelix.com mail adresine mail yazıp e-bilet numaranızı bildirerek biletiniz için iade talebinde bulunabilirsiniz.
 
İlgili hava yolunun çağrı merkezinden yaptırılmış olan rezervasyon iptal işlemlerinde, eğer iptal edildiği bilgisi ve iade talebi tarafımıza bildirilmemiş ise biletlerin iade süreci www.cypfelix.com tarafından başlatılamamış olacaktır. İptalin hava yolu ile görüşülerek yapıldığı durumlarda, iadenizi talep etmek için info@cypfelix.com mail adresimize yazılı başvuru yapmanız gerekiyor. 
 
 
Biletinizin iadesi bizden talep edildiği tarihten itibaren hava yolu ile bağlantıya geçilecek olup, gelecek olan iade rakamı doğrultusunda, bize ödeme yaptığınız aşağıdaki hallerden biri ile size iade işlemi yapılacaktır:
•  Kredi kartı (taksit veya tek çekim) ile yapılan ödemelerde aynı karta iade
•  Havale ile yapılan ödemelerde tekrar aynı hesaba, havale yolu ile iade
 
 
CYP FELİX, hava yolu ile siz değerli yolcularımız arasında aracı kurum durumundadır. İadeleriniz, ilgili hava yolundan onay alındıktan ve geri ödemesi hava yolu tarafından bize yapıldıktan sonra, belli devrelerde (45 gün sonra) yukarıda ifade ettiğimiz kapsamlarda gerçekleştirilecektir. Hava yolundan geri ödeme alınmadan size iade yapılması mümkün değildir.
 
 
Hizmet Bedeli:
 
İade işleminiz başlatıldığında, biletleme esnasında ödemiş olduğunuz Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmaz.